Google Adsense Reklam!
  • Bizim Mekan google üzerinde bizim mekan mobil sohbet chat hizmeti veren sohbet sitesidir.
  • Sağlıklı Beslenme
Google Adsense Reklam!

Sağlıklı Beslenme Nedir

Sağlıklı Beslenme Nedir

Son zamanlarda gündemde olan ve sıkça duyduğumuz obezite hastalığı günden güne artmaktadır. Bu nedenle gazetelerde ve televizyonlarda, sağlık programlarında sağlıklı beslenme önerileri verilmektedir.

Sizlerde kendi sağlığınızı ve çocuklarınızın sağlığını düşünerek yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Vücudumuzun her türlü besine ihtiyacı vardır, fakat bu besinleri belli ölçü kurallarına uyarak tüketmekte fayda vardır. Birçok insan zayıflamak adına bazı konularda kendini kısmaktadır. Oysa bu düşünce yanlıştır. Çünkü zayıf olan kişilerde de sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Şişman ya da zayıf kişiler görünüşte sağlıklı gibi görünebilirler. Her iki taraf içinde sağlıklı beslenmek söz konusudur.

Dikkat edilmesi gereken en önemli ve ilk şey vücudumuzdaki şeker oranını düzenlemektir. Bunun içinde şeker vb. ürünlerin tüketimini azaltmak gerekmektedir. Ağır yağlı yiyecekleri de hayatınızdan çıkarmalı ve az yağlı ürünleri tercih etmelisiniz.

Sağlıklı beslenmek için beyaz ekmek yerine, kepekli ya da tahıllı ekmekler tüketebilirsiniz. Gün içerisinde oldukça fazla sebze ve meyveler tüketmelisiniz. Tuz kullanımına da dikkat etmelisiniz. Aşırı tuzlu yiyeceklerden uzak durunuz. Günde kullanacağınız tuz miktarının 1 çay kaşığını geçmemesi gerekmektedir.

Sağlıklı bir beslenme için kendinizde bu kurallara dikkat ederek günlük öğünler hazırlayabilirsiniz. Ana öğün olarak 3 öğün yemek yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ara öğünler de atıştırabilirsiniz gün içinde ağır yiyeceklerin de bulunmadığı toplam 7-8 öğün yiyebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir